м. Львів, вулиця Торф'яна, 21

Профілактика карієсу в дітей

Карієс — найпоширеніше стоматологічне захворювання. Батьки, які дбають про своїх діточок повинні і дбати про здоров’я їхніх зубів. Тож дотримуйтеся певних рекомендацій:

— Відвідувати стоматолога двічі на рік для профілактичного огляду та професійної гігієни ротової порожнини.

— Якщо стоматолог виявив, що починається карієс, то після його лікування доцільно зробити фторування (покриття зубів фторлаком). Ця маніпуляція триває кілька хвилин, але ефективно захищає емаль від її руйнування. Регулярне фторування дозволить уникнути появи карієсу. Проводити процедуру рекомендують із віку 1,5 — 2 років із регулярністю від двох до п’яти разів на рік (визначає дитячий стоматолог після огляду).

— Коли в дитини з’являються постійні зуби, варто запланувати візит до стоматолога для проведення процедури — герметизація фісур. Її потрібно зробити не пізніше 1–1,5 роки після прорізування зуба. Цей метод включає такі етапи:

1. Професійне очищення (видалити весь наліт).

2. Промивання зубів від бактерій спеціальним розчином.

3. Нанесення герметика.

4. Засвічування фотополімерною лампою.

5. Покриття фторлаком.

Якщо слідувати цим рекомендацім, на поверхні зубів не будуть накопичуватися залишки й бактерії, що руйнують зубну емаль. Герметик не тільки створює захисну оболонку навколо зубів, але й насичує зубну емаль фтором, кальцієм, магнієм, тощо.

— Також не слід забувати про харчування дитини. У її раціоні обов’язково повинен бути Кальцій, що міститься в молочних продуктах. Вітамін D, який утворюється завдяки сонячним променям, сприяє кращому засвоєнню Кальцію. Також для профілактики карієсу потрібен фтор, який міститься в зубні пасті. Не слід дитині зловживати солодощами, які є їжею і для шкідливих бактерій. Переробляючи цукор вони виділяють кислоту, що руйнує емаль. У дитячому раціоні повинні бути свіжі фрукти й овочі. Фруктові кислоти й цукор, що містяться в них, не загрожують зубам.

— Важливим для здоров’я зубів є особиста гігієна. Чистити необхідно навіть молочні зуби, щоби зберегти їх здоровими. Це забезпечить правильне і своєчасне прорізування постійних зубів. Привчайте дитину чистити зуби принаймі двічі на день, щоби вона відчувала відповідальність за здоров’я своєї ротової порожнини.

І ПАМ’ЯТАЙТЕ легше попередити стоматологічне захворювання, аніж потім його лікувати!

 

 

 

Зателефонуйте мені