м. Львів, вулиця Торф'яна, 21

10 найпоширеніших міфів про брекети

Про лікування брекетами ходить багато міфів та стереотипів. Тому дуже багато людей даремно позбавляють себе можливості найефективнішого на сьогодні лікування зубних аномалій. Тож давайте разом розберемося, як насправді влаштовані речі.

1. Дитину до ортодонта потрібно привезти після появи постійних зубів 

Дійсно, ортодонт має обов’язково обстежити дитину не пізніше 7-річного віку. Але є проблеми, які потрібно лікувати у більш ранньому віці. Так, у дитини може бути неправильно розвинена верхня чи нижня щелепи. Це проявляється у непропорційному або асиметричному обличчі, порушенні артикуляції чи вимові звуків. Причина може полягати в таких шкідливих звичках, як дихання ротом, смоктання пальчика чи інших предметів. У ранньому віці можна легко усунути причину патології прикусу, що розвивається. Але якщо це не зробити вчасно, то патологія може спричинити до значних деформацій, лікування яких буде складнішим, тривалішим, а, часом, неможливим без хірургічного втручання. Тож якщо вас турбує щось у розвитку вашого малюка негайно зверніться на консультацію до ортодонта. 2. Ортодонтичне лікування ефективне тільки в ранньому віці

Вирівняти зуби, виправити прикус та отримати чарівну посмішку можна у будь-якому віці. Однак у дітей до 15–16 років ортодонт може вирівняти не тільки зуби, але й скорегувати ріст щелепи. Коли щелепа сформована її корекцію може проводити тільки ортогнатичний хірург. На жаль, більшість пацієнтів звертається до ортодонта у зрілому віці. Сьогодні з розвитком технологій верхньої межі ортодонтичного лікування немає — допоки є зуби, є можливість встановлювати брекети. Не рідкісні випадки, коли брекети ставлять дорослим пацієнтам перед протезуванням для недопущення зміщення у разі відсутності одного зуба. Водночас брекети не рекомендують ставити вагітним жінкам, які годують дитину, а також людям з сильним пародонтом.

3. Після лікування пластинкою у дитинстві брекети не потрібні

Якщо в дитинстві у пацієнта було лікування на пластинці або на частковій брекет-системі, то це далеко не завжди дозволяє уникнути лікування у майбутньому. Ортодонтичне лікування може проводитися в декілька етапів. Перший — в дитинстві під час тимчасового прикусу, а другий — під час постійного.

4. Від брекетів псується зубна емаль

Від контакту з брекетами емаль не псується взагалі. Зуби завжди псуються від поганої гігієни (з брекетами чи без них!). Перед встановленням системи обов’язково проводиться професійна гігієна, що дозволяє запобігти розвитку карієсу й захворювань пародонту.
Професійна гігієна проходить у кілька етапів:
1) зняття відкладень з допомогою ультразвукового скейлера;
2) повітряно-абразивна обробка апаратом NSK(Японія)з використанням профі перлів kavo, які не травмують емаль і не викликають чутливість;
3) полірування зубів;
4) обробка фторовмісними середниками;
Кожній людині ця процедура необхідна 1–2 р. в рік. Ортодонтичні пацієнти проходять її 3–4 рази на рік. Протокол фіксації брекетів у нашій клініці включає нанесення захисного фторовмісного праймера (Opal Seal, США) на всю вестибулярну поверхню зуба, що значно знижує ризик декальцинації емалі.5. Встановлювати брекети боляче

Процес встановлення брекетів безболісний, але займає близько години. Водночас перші декілька днів пацієнти можуть відчувати дискомфорт. Але поступово зуби адаптуються і біль мине. Подібні відчуття можуть виникнути й під час регулювання брекет-системи, яке проводять раз на 2–3 місяці. Можна погодитися, що для деяких людей наважитися на встановлення брекет-системи дуже важко, але, погодьтеся, про нестерпну біль мова не йде. За потреби знизити дискомфортні відчуття можна з допомогою звичайних знеболювальних.

6. Зуби мудрості заважають встановленню брекет-систем

Є думка, що ріст зубів «мудрості» може змістити інші зуби. Насправді немає прямої залежності між першим та другим. Навіть у пацієнтів, у яких зуби «мудрості» були видалені у дитинстві часом спостерігається скупчення зубів та викривлення зубних рядів. До того ж зв’язки парадонту, які тримають зуби у кісній тканині слабшають, що також може стати причиною зміни їхнього положення.
Необхідність видалення зубів мудрості перед початком ортодонтичного лікування може визначити тільки лікар.

7. Після зняття брекетів зуби повертаються назад

Зазвичай після зняття брекетів пацієнту встановлюють ретейнер. Це тонкий непомітний дріт, який фіксують на задній поверхні верхньої та нижньої щелепи. Він не дає зубам повернутися у звичне місце. Тривалість ретенційного періоду визначає ортодонт.

8. Брекети дуже помітні та негарні

Сучасна ортодонтія має багато рішень та альтернатив традиційним металічним брекетам. В арсеналі ортодонтів є сапфірові, прозорі, керамічні та металічні брекети різних розмірів. Також є і лінгвальні брекети, що встановлюються з внутрішньої сторони зубів і є непомітними для оточення. Останнім часом набирають популярності елайнери — це прозорі капи для виправлення прикусу. Їхня головна відмінність від класичних брекетів полягає у тому, що їх можна зняти у будь-який момент.

9. Брекети сильно обмежують у вибору їжі

Під час ортодонтичного лікування не рекомендується їсти жорстку їжу та продукти, що прилипають — горіхи, яблука, моркву, попкорн, льодяники та жувальну гумку. Водночас порізані яблука або терта морква не зашкодять брекет-системі. В іншому обмежень немає.
Водночас рекомендовано чистити брекети після кожного прийому їжі. Для цього потрібно мати зубний йоржик та зубну нитку. В крайньому разі можна прополоскати рот водою. До речі, багато людей під час носіння брекетів худнуть, адже не хочуть чистити зуби після кожного прийому їжі.10. Встановити брекети дуже дорого 

Ціновий діапазон ортодонтичних послуг дуже широкий. Але фінальну суму лікування може визначити тільки лікар-ортодонт після огляду пацієнта. Водночас потрібно розуміти, що вирівнювання зубів покращить не тільки естетичні риси обличчя, а й завадить розвитку інших патологій.

Зателефонуйте мені